SOLBET – marka dla Twojego domu

SOLBET

SOLBET – beton komórkowy – Przepis na ciepły i trwały dom

SOLBET lider produkcji betonu komórkowego w naszym kraju – ok 1/3 produkowanego w Polsce betonu komórkowego pochodzi z fabryk tej firmy. Na chwilę obecną są w stanie produkować 2 miliony metrów sześciennych bloczków i innych wyrobów na rok. Zakład zlokalizowany w Solcu Kujawskim jest rekordzistą w dobowej produkcji na skale europejską – codziennie dostarcza 2300 m3 swoich wyrobów na rynek. Ponad 60 lat istnienia firmy, pozwala na nieustanne rozwijanie technologii i udoskonalenia wyrobów. Linie technologiczne są w pełni zautomatyzowane, co sprawia, że zachowują powtarzalność i dokładność produktów. Krajalnice pozwalają na uzyskanie bloczków o określonych rozmiarach z aż jednomilimetrową dokładnością. SOLBET jest niezależny technologicznie i może modernizować swoje fabryki, uzyskując najwyższą jakość i najnowocześniejsze materiały.

AUTOKLAWIZOWANY BETON KOMÓRKOWY (ABK)

Jeden z najpopularniejszych materiałów ściennych używanych na świecie. Powstaje z cementu, wapna i gipsu jako spoiw, wypełniaczy z piasku oraz niewielkiej ilości proszku aluminium, który działa jako środek porotwórczy. Z betonu komórkowego produkuje się konstrukcje niezbrojone,a także zbrojone elementy ścian. To najcieplejszy materiał konstrukcyjny, ponieważ ma bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła. Zapewnia bardzo dobrą izolacyjność termiczną.



ROZWIĄZANIA SYSTEMOWE

To wzajemnie uzupełniające się asortymenty– materiały oraz chemia budowlana. Są niezbędne do prawidłowego wykonania żądanego elementu budynku. Zaletą korzystania z rozwiązań systemowych jest to, że wszystkie niezbędne produkty pochodzą od jednego producenta. Znacząco ułatwia i skraca czas na budowy domu. Rozwiązania systemowe dają gwarancję zgodnego ze sztuką
budowlaną i szybkiego wykonania poszczególnych elementów budynku.

Izolacja termiczna

Izolacyjność termiczna przegród w dużym stopniu wpływa na wysokość kosztów ogrzewania domu. Ściany z betonu komórkowego skutecznie zatrzymują ciepło wewnątrz budynku ograniczając koszty jego utrzymania w sezonie grzewczym. Co sprawia, że mają tak dobrą izolacyjność termiczną? Beton komórkowy zawdzięcza to swojej porowatej strukturze. Aż 80% objętości materiału stanowią pory wypełnione pęcherzykami powietrza. Zawarte w nich powietrze pełni funkcję bufora termicznego izolującego budynek przed stratami ciepła. Bloczki z betonu komórkowego można murować na cienką spoinę,co sprawia, że ściana jest jednorodna pod względem termoizolacyjnym. Cienkie spoiny nie wpływają na pogorszenie parametrów izolacyjności termicznej (brak mostków termicznych). Ponadto brak drążeń (które występują np. w pustakach) eliminuje ryzyko przedostania się zaprawy w głąb materiału, co mogłoby pogorszyć izolacyjność termiczną ściany.

Zalety systemu budowlanego SOLBET

 • Ciepły dom z betonu komórkowego
 • Trwałość na lata
 • Materiał dostosowany do każdych potrzeb
 • Zdrowy dom w wielu wymiarach
 • Budowanie bez ograniczeń
 • Szybka budowa
 • Murowanie bez strat materiału
 • Dom odporny na ogień
 • Ciche ściany
 • Prostota prac wykonawczych
 • Łatwe kotwienie w ścianach z betonu komórkowego

Pobierz pełen katalog tutaj. W razie szczegółowych pytań zapraszamy do kontaktu.