Dach Steico – rewolucja jakościowa

Dach Steico

Dach Steico z zastosowaniem połaci dachowych systemu Steico nie mają sobie równych! I to zarówno pod względem nośności, trwałości jak i parametrów cieplnych.

Tradycyjna więźba drewniana składa się z krokwi, murłat, płatwi, kleszczy oraz innych elementów drewnianych pełniących funkcję nośną. Wypełnienie stanowi najczęściej wełna mineralna bądź inny materiał izolacyjny (w ostatnich czasach często stosowana jest pianka natryskowa). W takim układzie, czyli w 90% polskich dachów każdy element nośny stanowi mostek termiczny, a zatem jest miejscem utraty ciepła z naszego budynku. Zwłaszcza miejsca połączenia kilku elementów nośnych stanowią słabe punkty układu. Ciekawą informacją jest fakt potwierdzony wieloma badaniami technicznymi, że przez połacie dachowe ucieka do 70% ciepła. Inaczej sprawa ma się z murami i oknami, które kiedyś stanowiły największy problem. W obecnych czasach mury oraz okna są na tyle szczelne, iż utrata ciepła przez te przegrody jest trudniejsza.

Jak sobie radzić z utratą ciepła w budynku? Dach Steico to rozwiązanie.

Odpowiedzią na te problemy jest Dach Steico, dopracowany w swych szczegółach z dużą precyzją. Belki dwuteowe SteicoJoist (uzupełnione drewnem LVL w miejscach, gdzie jest to konieczne) pozwalają na uzyskanie wysokości konstrukcyjnej rzędu 30 – 40 cm. W tym układzie cały przekrój połaci dachowej wypełniony jest matą termoizolacyjną z włókien drzewnych SteicoFlex (o parametrach cieplnych wełny mineralnej). Dodatkową izolację cieplną ułożoną w kierunku odwrotnym do krokwi może stanowić docieplenie o grubości 6cm ułożone w ruszcie poniżej warstwy konstrukcyjnej dachu. Wreszcie izolacja nakrokwiowa Steico Universal – płyty z wełny twardej o grubości od 35mm ułożonej na belkach dachowych. Taki układ konstrukcyjno – cieplny gwarantuje praktycznie likwidację mostków termicznych oraz pozwala niewielkim kosztem uzyskać doskonałe parametry cieplne połaci (współczynnik U na poziomie 0,10 – 0,14). Oznacza to, że niewielką dopłatą, a czasem za cenę „standardu” otrzymacie Państwo towar Premium, który pozwoli uzyskać znaczne oszczędności energii podczas eksploatacji Państwa budynku.

Zachęcamy do poznania większej ilości szczegółów. Z przyjemnością odpowiemy na nurtujące Państwa oraz opowiemy o rozwiązaniach technicznych w szczegółach!

About Przemysław Kubas

Inżynier budownictwa. Od kilku lat ściśle współpracuje z firmami Solbet oraz Steico. Sprawuje nadzór nad budowami systemowymi. Dzięki wielkiej wiedzy i umiejętnościom stał się profesjonalnym znawcą tajników budów systemowych. Jest właścicielem i ekspertem firmy Solste.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *